Dumlupınar İlköğretim Okulu Forumu
SİTEMİZE ÜYE OLUNUZ.....

Sitemize üye olarak daha aktif şekilde yararlanabilirsiniz....

Tüm öğrencilerimizi üye olmasını bekliyoruz...

Üye olmak için kayıt ol bölümüne girin ve tüm istenen bilgilerinizi girin
Üyeliğiniz onaylandıktan sonra forumda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz....
SİTEMİZE ÜYE OLUNUZ.....

Sitemize üye olarak daha aktif şekilde yararlanabilirsiniz....

Tüm öğrencilerimizi üye olmasını bekliyoruz...

Üye olmak için kayıt ol bölümüne girin ve tüm istenen bilgilerinizi girin
Üyeliğiniz onaylandıktan sonra forumda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mardin Merkez Dumlupınarİlköğretim Okulu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» BÜYÜK RESSAMLARDAN UMUT
çok  komik değil mi? Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:20 pm tarafından yenilmez_vedat

» KISSADAN HİSSE
çok  komik değil mi? Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:19 pm tarafından yenilmez_vedat

» BİLİNMEYENLE
çok  komik değil mi? Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:18 pm tarafından yenilmez_vedat

» KABİRDE İLK GECE
çok  komik değil mi? Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:03 pm tarafından yenilmez_vedat

» RASÜLALLAH ÇANAKKALEDE
çok  komik değil mi? Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:02 pm tarafından yenilmez_vedat

» GECİKEN NAMAZ
çok  komik değil mi? Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:01 pm tarafından yenilmez_vedat

» MUCİZE OLAYLARDAN ALINTI
çok  komik değil mi? Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:00 pm tarafından yenilmez_vedat

» FİRAVUNUN DENİZLERE GÖMÜLMESİ
çok  komik değil mi? Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 6:58 pm tarafından yenilmez_vedat

» KIYAMETE KADAR HAVADA KALAN TAŞ
çok  komik değil mi? Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 6:57 pm tarafından yenilmez_vedat

En iyi yollayıcılar
ilaydam
çok  komik değil mi? Vote_lcapçok  komik değil mi? I_voting_barçok  komik değil mi? Vote_rcap 
~Mc_Prens~
çok  komik değil mi? Vote_lcapçok  komik değil mi? I_voting_barçok  komik değil mi? Vote_rcap 
yenilmez_vedat
~KÎ¥ãméT~™
zynp
Admin
kübra bingül
İ*L*K*N*U*R
Se3da
gizemkaymaz
Istatistikler
Toplam 35 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ~~memos~~

Kullanıcılarımız toplam 405 mesaj attılar bunda 257 konu
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 6 kişi Ptsi Tem. 08, 2019 10:51 am tarihinde online oldu.

çok komik değil mi?

YazarMesaj
yenilmez_vedat

çok  komik değil mi? Empty
MesajKonu: çok komik değil mi?   çok  komik değil mi? Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 6:47 pm

Afrika Kıtasının ortasında Kenya, Tanzanya ve Uganda devletleri varmış. Buralar dağlık bir bölgeymiş. İşte bu üç komşu devletle komşu olan bir göl varmış. Marmara Denizi’nden daha büyükmüş bu göl. Adı Viktorya Gölü’ymüş. Nil Nehri genelde bu orta Afrika Dağları’ndan gelen sularla oluşuyormuş. Viktorya Gölü’nün en derin yeri 1.134 metreymiş. Doğusunda Serenge Ulusal Parkı varmış. Burada orman hayvanları korumaya alınmış, yani avcıların burada avlanması yasakmış. Bu Viktorya Gölü’nde 50 metrelik, yeşil bir balina yaşıyormuş. Bundan 16 yıl önce bir İngiliz kontu okyanusta yavru bir balina tutmuş. Özel uçağının içine havuz yaptırıp yavru balinayı buraya getirmiş. Aradan yıllar geçmiş, yavru balina büyümüş ve kocaman olmuş. Balinalar bu kadar büyük olmazlar ama denizden, gölden balık tutulup balinanın ağzına atılıyor, vitamin ilaçları falan derken, deve balinası olmuş. İki doktor devamlı kontrol ediyormuş balinayı, öksürse ağzına kürekle hap atıyorlarmış. İlaçlardan rengi de değişmiş balinanın, beyazken yeşil olmuş. Durumu fark eden komik adam bir gün sessizce balinanın yanına sokulmuş: “ Arkadaş, hep kıyıda durma, gez, dolaş, yediklerini yak, uzaklaş buradan. İlaç, ilaç ne bu, hadi balık veriyorlar ye ama ilaç içme. Sonun ne olacak senin, bak 50 metre olmuşsun, 100 metre olsan ne olacak? “ demiş, anlatmış, durmuş. Sonunda yeşil balina komik adama: “ Komik, bana biraz balık getir de yiyem “ demez mi? Arkadaş olarak gayet iyiymiş ama biraz yediklerine dikkat etse daha iyiymiş.

çok komik değil mi?
1 sayfadaki 1 sayfası