Dumlupınar İlköğretim Okulu Forumu
SİTEMİZE ÜYE OLUNUZ.....

Sitemize üye olarak daha aktif şekilde yararlanabilirsiniz....

Tüm öğrencilerimizi üye olmasını bekliyoruz...

Üye olmak için kayıt ol bölümüne girin ve tüm istenen bilgilerinizi girin
Üyeliğiniz onaylandıktan sonra forumda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz....
SİTEMİZE ÜYE OLUNUZ.....

Sitemize üye olarak daha aktif şekilde yararlanabilirsiniz....

Tüm öğrencilerimizi üye olmasını bekliyoruz...

Üye olmak için kayıt ol bölümüne girin ve tüm istenen bilgilerinizi girin
Üyeliğiniz onaylandıktan sonra forumda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mardin Merkez Dumlupınarİlköğretim Okulu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» BÜYÜK RESSAMLARDAN UMUT
mahsum kırmızıgülün hayatı Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:20 pm tarafından yenilmez_vedat

» KISSADAN HİSSE
mahsum kırmızıgülün hayatı Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:19 pm tarafından yenilmez_vedat

» BİLİNMEYENLE
mahsum kırmızıgülün hayatı Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:18 pm tarafından yenilmez_vedat

» KABİRDE İLK GECE
mahsum kırmızıgülün hayatı Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:03 pm tarafından yenilmez_vedat

» RASÜLALLAH ÇANAKKALEDE
mahsum kırmızıgülün hayatı Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:02 pm tarafından yenilmez_vedat

» GECİKEN NAMAZ
mahsum kırmızıgülün hayatı Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:01 pm tarafından yenilmez_vedat

» MUCİZE OLAYLARDAN ALINTI
mahsum kırmızıgülün hayatı Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 7:00 pm tarafından yenilmez_vedat

» FİRAVUNUN DENİZLERE GÖMÜLMESİ
mahsum kırmızıgülün hayatı Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 6:58 pm tarafından yenilmez_vedat

» KIYAMETE KADAR HAVADA KALAN TAŞ
mahsum kırmızıgülün hayatı Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 6:57 pm tarafından yenilmez_vedat

En iyi yollayıcılar
ilaydam
mahsum kırmızıgülün hayatı Vote_lcapmahsum kırmızıgülün hayatı I_voting_barmahsum kırmızıgülün hayatı Vote_rcap 
~Mc_Prens~
mahsum kırmızıgülün hayatı Vote_lcapmahsum kırmızıgülün hayatı I_voting_barmahsum kırmızıgülün hayatı Vote_rcap 
yenilmez_vedat
~KÎ¥ãméT~™
zynp
Admin
kübra bingül
İ*L*K*N*U*R
Se3da
gizemkaymaz
Istatistikler
Toplam 35 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ~~memos~~

Kullanıcılarımız toplam 405 mesaj attılar bunda 257 konu
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 6 kişi Ptsi Tem. 08, 2019 10:51 am tarihinde online oldu.

mahsum kırmızıgülün hayatı

YazarMesaj
yenilmez_vedat

mahsum kırmızıgülün hayatı Empty
MesajKonu: mahsum kırmızıgülün hayatı   mahsum kırmızıgülün hayatı Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 6:31 pm

Mahsun Kırmızıgül 26 Mart 1969 yılında Bingöl'de doğdu. İlk ve Orta dereceli okulları bu şehirde tamamladı. 22 çocuklu bir ailenin ferdi olan Mahsun Kırmızıgül İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı' nda müzik öğrenimi gördü. 1980 yılında müzik çalışmalarına başlayan sanatçı amatörce 8 albüm yaptı. Profesyonel anlamda ilk albümü "Alem Buysa Kral Sensin" le 1993' te müzik dünyasına bomba gibi düştü ve listelerin zirvesine oturdu.

Daha sonraki "Bebeğim" ,"İnsan Hakları" ve "Sevdalıyım Hemşerim" adlı çalışmalarında da aynı başarıyı tekrarladı. 1994' ün ikinci yarısında Prestij Müzik şirketine Hilmi Topaloğlu ve Burhan Aydemir' den sonra üçüncü ortak olarak giren Kırmızıgül, sanatçı kişiliğinin yanı sıra yapımcı olarakta müzik sektörü içindeki yerini aldı. Prestij Müzik, Mahsun Kırmızıgül'le birlikte yüzde 600'lere varan büyük bir atılım göstererek 5 yıl içinde müzik sektöründe zirveye taşındı. Mahsun Kırmızıgül atılımcı, yenilikçi ve çağdaş bir anlayışla Prestij Müzik'i dünya normlarında ülkemiz adına iyi bir noktaya getirdi. Özcan Deniz "Yalan mı", Seda Sayan "Ah Geceler",Ceylan "Ben Anayım", Alişan"Var ya", Ayhan Aşan"Sende mi", Ertuğrul Polat "Gittiğin O Gün", Kibariye "Bir Duygudur Kibariye", Onur "İlk Defa-Babam" gibi çalışmalarda gerek besteleri gerekse müzik yönetmenliği ile bu albümlere imzasını attı. Şirketin bir çok sanatçısına da müzikal anlamda bestelerini verdi. 1998 yılında çıkardığı "Yıkılmadım" adlı albümü ile geçtiğimiz yıla müzikal anlamda imzasını atan Mahsun Kırmızıgül 1999 yılının ilk aylarından itibaren yeni projeleri ile dopdolu bir yıl geçirmeye hazırlanıyor. "Yıkılmadım" adlı albümü için şimdiye kadar üç klip (Belalım, Herşeyim Sensin , Yıkılmadım) çekti. Bu albüm şimdiye kadar 2.000.000 adet sattı. Bu rakam yasadışı yollardan yapılan korsan kasetlerle 6 milyonu aşıyor…Basit bir hesapla her albümün beş kişi tarafından dinlendiği gerçeğinden yola çıkılırsa Mahsun Kırmızıgül'ün 30 milyon gibi ciddi bir dinleyici kitlesine ulaştığını görürüz…

Sanatçının çıktığı Anadolu turnesinde meydanlara topladığı yüz binler bunun somut bir göstergesidir…Gittiği bütün şehirlerde 7'den 70'e yaşlısı genci herkes onun şarkılarını ezbere biliyor… Mahsun Kırmızıgül 1998 Kral Tv Video Müzik ödüllerinde halkın verdiği oylarla üç ayrı dalda aldığı ödüllerle star olduğunu kanıtladı. Fantezi Müzik dalında "Yılın Sanatçısı" seçilirken milyonlara mal olan " Yıkılmadım" adlı parçası da "Yılın Şarkısı" seçildi…1998'in en çok satan albümü ise yine sanatçının 2 milyona varan "Yıkılmadım" adlı albümü idi. Mahsun Kırmızıgül üç ayrı dalda ödül alarak 1998-1999 yılına damgasını vurdu. Sanatçı ayrıca aynı yıl içinde Türk Halk Müziği dalında Altın Kelebek ödülünü alarak "Yılın Sanatçısı" seçildi…Magazin Gazeteciler Derneğinin geleneksel ödülünde ise yine "Yılın Sanatçısı" seçilerek bir başka rekora daha imzasını attı.

Mahsun Kırmızıgül'ün ortağı ve aynı zamanda sanatçısı olduğu Prestij Müzik etiketi ile çıkan albümleri ise şöyle sıralanıyor: "Nilüfer", "Alem Buysa Kral Benim", "12'den Vuracağım", "İnsan Hakları", "Sevdalıyım Hemşerim", "Yıkılmadım". Bu albümler için çekilip gösterime giren klipler ise, "Hemşerim", "Ağlama Sen", "Bebeğim", "Mavi Göz", "Bende Sizdenim", "İnsan Hakları","Alem Buysa Kral Benim", "Herşeyim Sensin", "Belalım", "Taşralı", "Bu Sevda Bitmez", "Sevdalıyım", "Kardeşlik Türküsü","Yıkılmadım" Mahsun Kırmızıgül'ün son albümü 2000 yılının Nisan ayının sonlarına doğru hayranlarıyla buluşacak. 1984…1999… Aradan geçen 15 yıl ve son 5 yıldaki baş döndürücü yükseliş… 15 yıl süren bu kavga sonunda , polisinden jandarmasına, yaşlısından emeklisine, ev kadınına , simitçisine, boyacısına, sosyetesine kadar her kesimden insanın dilinde bir "Mahsun Kırmızıgül ezgisi" dolaşıyorsa ünlü sanatçının bu bitmek bilmeyen enerjisi ve azmi ile verdiği kavgayı göz ardı etmemek gerekiyor

mahsum kırmızıgülün hayatı
1 sayfadaki 1 sayfası